Kościół - polska msza

Dyskusje na tematy nie związane z opieką.

Kościół - polska msza

Postprzez wierząca » Śr, 30 lip 2014, 12:28

Jeżdżę na oferty średnio na 3, 4 miesiące. Pierwszy raz zdarzyło mi się, że rodzina nie umożliwia mi wyjścia na Mszę w niedzielę. Jestem osobą wierzącą i praktykującą i mam straszne wyrzuty sumienia, że nie chodzę w niedzielę do Kościoła. Co robicie w takich przypadkach?
wierząca

Re: Kościół - polska msza

Postprzez 3bozena » Śr, 30 lip 2014, 13:22

Często mi się zdarza, że nie mam czasu na wyjście na Mszę w czasie trwania oferty. Jak mam wolny czas to idę w tygodniu chociaż posiedzieć w kościele i pomodlić się. Wiem, że to ciężko jak pierwszy raz nie możesz wyjść do Kościoła, ale niestety mamy taką pracę, że ciągle musimy być przy podopiecznym. A jak coś się stanie? Eh...wolę nie myśleć.
3bozena

Postprzez ludka » Cz, 31 lip 2014, 13:22

Ja też często jak nie mam możliwości wyjść na Mszę, to w tygodniu idę posiedzieć do kościoła, żeby pomodlić się trochę.
ludka

Postprzez Grażyna » Pn, 4 sie 2014, 14:07

Dobrze,. ze nie jestem wierząca ;)
Grażyna

Postprzez 3bozena » Wt, 5 sie 2014, 07:49

Grażynko, jak to tak całkiem nie wierzysz? Nie wyobrażam sobie nie mieć poczucia, że ktoś nade mną czuwa.
3bozena

Postprzez AnnaS » Pt, 8 sie 2014, 10:23

wierząca napisał(a):Jeżdżę na oferty średnio na 3, 4 miesiące. Pierwszy raz zdarzyło mi się, że rodzina nie umożliwia mi wyjścia na Mszę w niedzielę. Jestem osobą wierzącą i praktykującą i mam straszne wyrzuty sumienia, że nie chodzę w niedzielę do Kościoła. Co robicie w takich przypadkach?

Powinnas walczyc o te prawo.. jesli sytuacja wyglada tak, ze akurat w ndz nikt nie ma mozliwosci zajac sie babcia przez ta godzine oprocz Ciebie to znajdz inny, zaminny dzien w którym bedzie mogla chodzic na masz. wiadomo, ze to nie niedzielna masza ale zawsze cos.
AnnaS

Postprzez Rogulka » Śr, 13 sie 2014, 09:22

Ja do koscioła nie chodze, ale jesli Ty tak to powinnas miec prawo tam pojsc. Sprobuj znaleźc kompromis, moze w inny dzien da rade sie wyrwac na te godzine.
Życia nie mierzy się ilością oddechów a ilością chwil, które zaparły dech w piersiach...
Rogulka

Postprzez eve55 » Wt, 19 sie 2014, 13:02

Rodzina mojej podopiecznej na szczęście w Niedziele przyjeżdża do babci chociaż na tą godzinkę, żebym mogła wyjść do Kościoła. Nie mam problemów, a jestem bardzo zagorzałą katoliczką.
eve55

Postprzez malinka » Śr, 3 wrz 2014, 15:05

Hmm... no ciezka sprawa - tym bardziej jesli podopieczny i jego rodzina nie chodza do kosciola lub sa ateistami. Tak czy siak powinni zrozumiec, ale jesli sa malo tolerancyjni to albo tego nie toleruja, albo ich to nie obchodzi, albo po prostu nie moga zrozumiec, jak Ty mozesz isc do kosciola kiedy masz pilnowac ich matki/babci. Mimo wszystko powinnas walczyc o te prawo.
malinka

Postprzez oburzona » Wt, 21 paź 2014, 10:07

Jesteś katoliczką? Masz prawo do praktykowania swojej religii tak jak d oddychania i nie daj sobie wmówić, że jest inaczej!
oburzona

Następna strona

Powrót do Sprawy rodzinne i osobiste