Bieganie

Tematy dotyczące zdrowia i aktywności fizycznej.

Re: Bieganie

Postprzez wionta » Pn, 27 kwi 2015, 12:03

jump - właśnie tak myślałam, żeby zacząć od marszobiegów, bo kondycji brak, zadyszke mam przy wchodzeniu po schodach na 3 piętro... także stopniowo na pewno będę zaczynać. W weekend zaopatrzyłam się w buty, firmy Nike, mam nadzieje, że będa dobre. Czuję się w nich jak na sprężynach he he. A czy to ma znaczenie czy biegam rano czy wieczorem? bo będę mogła tylko wieczorem... rano niestety obowiazki przy babci nie pozwolą.
wionta

Postprzez wionta » Pn, 27 kwi 2015, 12:04

A i ile tak mniej więcej może mi zająć "robienie formy"?
wionta

Postprzez Jump » Wt, 28 kwi 2015, 09:52

wionta napisał(a):jump - właśnie tak myślałam, żeby zacząć od marszobiegów, bo kondycji brak, zadyszke mam przy wchodzeniu po schodach na 3 piętro... także stopniowo na pewno będę zaczynać. W weekend zaopatrzyłam się w buty, firmy Nike, mam nadzieje, że będa dobre. Czuję się w nich jak na sprężynach he he. A czy to ma znaczenie czy biegam rano czy wieczorem? bo będę mogła tylko wieczorem... rano niestety obowiazki przy babci nie pozwolą.

Takie bty mają tworzyć dobra amortyzację podczas biegu dla stawów i kości. Gdyby nie to i biegac w zwykłych trampkach szybko bysmy sobie zniszczyły stawy. Bo nacisk podczas tak długiego biegu na nasze kończyny jest ogromny. Nasze nogi i stopy muszą to wytrzymać i potrzebują wsparcia.

Nie ma to znaczenia. Ja np. biegam tylko popołudniami bo rano nie mam w sobie siły i energii na taki wysiłek. Mój organizm tak funkcjonuje, że rano jet ospały, a popołudniu działam na najwyższych obrotach.
Jump

Postprzez jump » Wt, 28 kwi 2015, 10:04

wionta napisał(a):A i ile tak mniej więcej może mi zająć "robienie formy"?

To zależy od wielu czynników. Od tego jaki masz organizm, jakie uwarunkowania genetyczne, jaką obecnie formę, predyspozycje, choroby? Standardowo robienie formy potrwa od 2 tygodni do miesiąca. Przy czym nie radzę biegać codziennie, to duży wysiłek i ciało musi mieć czas na regenrację. W dni kiedy nie biegasz możesz np. wykonywac ćwiczenia siłowe na mięśnie.
jump

Postprzez wionta » Śr, 29 kwi 2015, 14:28

Jum - basrdzo Ci dziękuję! A dziś chciałam zacząc biegac, tylko troche zimno... ale też zdałam sobie sprawe, z tego, ze nie mam odpowiedniego biustonosza... olśniło mnie jak spojrzałam na starą reklamę z lidla, gdzie były staniki sportowe.. Moje piersi nie są najmniejsze na świecie dlatego cos takiego chyba by mi się przydało..
wionta

Postprzez wionta » Śr, 29 kwi 2015, 14:29

I w ogóle jakoś tak zapał się zmniejszył... Ale nie mogę się poddać, skoro nawet jeszcze nie zaczęłam..
wionta

Postprzez jump » Cz, 7 maja 2015, 15:46

wionta - najgorzej zacząć. Jak już się wkręcisz to najpewniej to polubisz ;)

Tak biustonosz jest bardzo ważny podczas biegania, bez niego nawet nie zaczynaj. Kilka pojedynczych wypraw na bieganie raczej nic nie zaszkodzi, ale jeśli chcesz biegać regularnie to niestety może to spowodowac szkody w wyglądzie biustu...
jump

Postprzez Jadzik » Pn, 11 maja 2015, 14:09

Dużo zachodu z tym bieganiem i spora inwestycja jak tak Was czytam... stanik sporotwy, buty, ciuchy... i sporo wiedzy na ten temat trzeba mieć.
Jadzik

Postprzez marek » Pt, 15 maja 2015, 12:54

staram sie biegać codziennie.tylko troche inaczej temat ogarnąłem.otwieram okno i biegam w miejscu :lol: 15-20 minut codzinnie. mój podopieczny ma z tego niezły ubaw jak widzi jak się męczę dla kondycji :D
marek

Postprzez Krak » Pt, 15 maja 2015, 22:36

Faktycznie musisz komicznie wyglądać. Ja jak nie ma pogody i nie mogę pobiegać wieczorem po parku, to wbiegam po schodach kilka razy i robię pompki. Nie wpadłbym na pomysł biegania w miejscu, chyba że masz bieżnię.
Krak

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zdrowie i sport