zielarstwo

Tematy dotyczące zdrowia i aktywności fizycznej.

Re: zielarstwo

Postprzez muszka » Pt, 9 paź 2015, 09:46

O, Anisia świetny pomysł z tym poradnikiem. A może coś na gardło polecisz? Ostatnio mam jakąś chrypę.
muszka

Postprzez Anisia » Pt, 9 paź 2015, 11:42

muszka napisał(a):O, Anisia świetny pomysł z tym poradnikiem. A może coś na gardło polecisz? Ostatnio mam jakąś chrypę.

Ugotować 2 ziemniaki w osolonej lekko wodzie,potem odcedzic ta wode do osobnego rondelka i taka ciepła(nie gorąca) płukac gardło 2 razy dziennie. Lub kupić figi suszone(no najlepsze są świeże) rozgnieśc 2 figi w szklance mleka i zagotowac oczywiście żeby nie wykipiało płukać 2 razy dziennie mozna tez to wypić jak się ma angine :D
Anisia

Postprzez muszka » Pt, 9 paź 2015, 12:04

Anisia napisał(a):
muszka napisał(a):O, Anisia świetny pomysł z tym poradnikiem. A może coś na gardło polecisz? Ostatnio mam jakąś chrypę.

Ugotować 2 ziemniaki w osolonej lekko wodzie,potem odcedzic ta wode do osobnego rondelka i taka ciepła(nie gorąca) płukac gardło 2 razy dziennie. Lub kupić figi suszone(no najlepsze są świeże) rozgnieśc 2 figi w szklance mleka i zagotowac oczywiście żeby nie wykipiało płukać 2 razy dziennie mozna tez to wypić jak się ma angine :D

o poważnie, figi pomagają? Brzmi nawet smacznie taka opcja, bo ta z ziemniakami jakoś mnie nie porwała :D . Kupię figi. Oby pomogło, bo jakoś nie ufam tabletkom na gardło - dla mnie to takie oszustwo.
muszka

Postprzez Anisia » Pt, 9 paź 2015, 13:35

Woda z ziemniaków tezbardzo dużo dział dlatego że jest naturalna i ma dużo skrobi co hamuje wylęganie sie bakterii w gardele i jamie ustnej :) warto to robić. Przy stanach ropnych mieszać szałwie z krwawnikem parzyc i też płukac. :)
Anisia

Postprzez muszka » Pt, 9 paź 2015, 13:52

Anginy chyba nie mam, ale mnie drapie w gardle i trochę boli.
muszka

Postprzez Anisia » Pt, 9 paź 2015, 14:41

To płucz. Od kiedy drapie?
Anisia

Postprzez Anisia » Pt, 9 paź 2015, 14:42

Pewnie masz taką suchość w gardle??
Anisia

Postprzez muszka » Pt, 9 paź 2015, 15:51

Wydaje mi się ze to drapie od kataru ale najbardziej to rano i wieczorem.
muszka

Postprzez Anisia » Pt, 9 paź 2015, 20:41

Od kataru to tez drapie w gardle ,ale pisałaś tez ze boli tak? Więc płukanie dobrze zrobi. Natomiast tabletki wszelkie wysuszja gardło dlatego ze tam jest dużo syntetyków. Dobrze jest tez kupić w sptayu angibon ojca grzegorza dobrze nawilża i odloża. Moze też byc orofar w sprayu troche znieczula ale po dłuższym stosowaniu tez będzie wysuszać błone śluzową. ;)
Anisia

Postprzez ewa » So, 10 paź 2015, 18:54

Pisz Anisia jak masz czas, ja czytam :D
ewa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zdrowie i sport