zielarstwo

Tematy dotyczące zdrowia i aktywności fizycznej.

Re: zielarstwo

Postprzez Anisia » Wt, 5 sty 2016, 09:54

Gucia przypuszczam że nie masz tego zbyt głeboko umiejscowione? Jak masz w domy krople do dobrze jest smarowac kroplami dicortineff (do oczu i uszu lyb atecortinem też do oczu i uszu) ale jeśli nie masz bo to na recepte to kup w aptece taka maśc w saszetece tribiotic też z antybiotykiem cena ok 2 zł i smarowac(nie wciągać tego nosem) i na wyjazd kupić sobie kilka saszetek i mieć pod ręką. Do tego też kupić maść z wit A cena 3 zł w tubce
Anisia

Postprzez Anisia » Wt, 5 sty 2016, 10:16

Podaje mój zestaw apteczny bez którego sie nie ruszam zawsze mam pod ręką: aqua purificata w ampułkach do przemywania oczu (bez recepty am zawsze z 6 szt cena ok 1zł za całość), sól fizjologiczna w ampułkach(bez recepty też tania do przemywania ran) krople do nosa na katar sudafed(bez recepty) dicortineff lub atecortin do oczu lub ucha z antybiotykiem(na recepte ale da sie wybłagać w aptece bez bo to i tak na 100 % jest a pomoże) duomox antybiotyk 1g(na recepte ale skuteczny w kaszlu,bólach gardła ,żebów itp może dadzą na 100%),tribiotic maśc z antybiotykiem saszetki,maść z wit A, solpadeine musujące w tbl(dobre przeciw bólowe) pyralgin,ibuprom, aspiryna, enterol na biegunkę,laremid na biegunkę,cholestil na zgage w razie ulewania żółci(b. dobre),ranigast i bioanacid na zgage (ten drugi to na bazie aloesu mniej chemiczny) woltaren na ble reumatyczne w tbl i do tego maśc o tej samej nazwie,jeeśłi sie uda kupic maść bez recepty to ketoprom ,validol na uspokojecie,krople żąłądkowe, ulgix na wzdęcia i ulgix na trawienie( bo jest taki i taki)termometr,igły strzykawki,plastry rozgrzewajace,chinine(ale to ja zawsze biorę to po znajomości z apteki i jest drogie i biore to też jak jade w tropik-strżezezonego Pan Bóg strzeze) ascolcin w saszetkach na grype,przeziębienia,faringosept na ból gardła,syrop na suchy kaszel hederasal ( zbluszcza może nawet dziecko niemiwle i cukrzyk i ciężarana) na mokry z dziewanny i prowaślazowy. No bandaże ,gaziki plastry. Zioła: szałwia, krwawnik,kora dębu,rumianek,korzeń prawośłazu,siemie lniane mielone odtłuszczone,maśc na hemoroidy(których nie mama dzięki Bogu ale można nimi wygoić trudno gojące rany,czyraki jak ktoś potrzebuje pod nazwą AVENOC(czopki też takie śa ale maść bardziej się wykorzysta)altacet,clotrimazol maść,hydrocortison w tybce i najważniejsze to 100 ml ziół szwedzkich które są na wszystko. Nawet venflon biorę ze sobą tak ze dwa!!!!!!!! :)
Anisia

Postprzez Gucia77 » Wt, 5 sty 2016, 10:25

Anisia napisał(a):Gucia przypuszczam że nie masz tego zbyt głeboko umiejscowione? Jak masz w domy krople do dobrze jest smarowac kroplami dicortineff (do oczu i uszu lyb atecortinem też do oczu i uszu) ale jeśli nie masz bo to na recepte to kup w aptece taka maśc w saszetece tribiotic też z antybiotykiem cena ok 2 zł i smarowac(nie wciągać tego nosem) i na wyjazd kupić sobie kilka saszetek i mieć pod ręką. Do tego też kupić maść z wit A cena 3 zł w tubce

No właśnie na samym wlocie nosa przy chrząstce. Dzieki wielkie za pomoc. Kupię ten Tribiotic

Anisia to ty musisz nosić ze sobą torbę lekarską a nie apteczkę ;) .
Zakupy - i nagle 7 godzin chodzenia nie sprawia ci żadnego problemu ;)
Gucia77

Agencja pracy: Pronobel

Postprzez Anisia » Wt, 5 sty 2016, 10:33

Eee wydaje się,wyciagam z opakowac ulotki gumką recepturką spinam i zajmuje mało miejsca w reklamówce ale zawsze jest pod ręką i nie trzeba nigdzie gonić to takie podstawowe leki ;) warto mieć po 1 ze sobą
Anisia

Postprzez Anisia » Wt, 5 sty 2016, 10:35

weż kup sobie też maść z wit A na takie różne wypryski tez jest dobra a jak w lecie sie fajnie na niej opala ;) co prawda teraz zima jest można nia ręce też smarować jak są spierzchnięte i buzie
Anisia

Postprzez Anisia » Wt, 5 sty 2016, 10:55

Guciu dziwisz się że tyle tego mam ale jak przyjechałam do tej mojej podopiecznej z kotami to dobrze że miałam swój papier toaletowy bo bym niemiała czym sie podetrzec ! Taka z niej pani i panstwo z jej rodziny nawet na papier żałowali!!!!!!!!!!! A syn pierwszy biznesmen w Niemczech bardzo znany!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Anisia

Postprzez Gucia77 » Wt, 5 sty 2016, 11:20

Anisia napisał(a):weż kup sobie też maść z wit A na takie różne wypryski tez jest dobra a jak w lecie sie fajnie na niej opala ;) co prawda teraz zima jest można nia ręce też smarować jak są spierzchnięte i buzie

Byłam w aptece i kupiłam. Dzięki. Mam nadzieję, że pomoże, bo boli :( . Co to jakaś bakteria?

Ja też wożę ze sobą papier toaletowy i rękawice jednorazowe. Często mam też ze sobą Tantuum Verde, leki przeciwbólowe, gripex, plastry, bandaże. Ale Twoja apteczka wygląda imponująco :) . A raczej brzmi imponująco :D.
Gucia77

Postprzez Anisia » Wt, 5 sty 2016, 11:32

Guciu bo tak jest tak wygląda moja apteczka. A Ty masz to wirusowe! Coś w powietrzu jest,teraz powinno to wymrozić bo śnieg i mróz!
Anisia

Postprzez Gucia77 » Wt, 5 sty 2016, 13:18

Anisia napisał(a):Guciu bo tak jest tak wygląda moja apteczka. A Ty masz to wirusowe! Coś w powietrzu jest,teraz powinno to wymrozić bo śnieg i mróz!

mam nadzieję, że wszystkie świństwa wymrozi!
Gucia77

Postprzez Gucia77 » Śr, 6 sty 2016, 11:58

Anisia jesteś wielka! 1 dzień smarowania i nos juz nie boli! Wszystko prawie zeszło! Nie pomyślałabym nawet ze tribioticiem można smarować w nosie. Dziękuję!
Gucia77

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zdrowie i sport