Ciasto ze szpinaku

Podziel się z innymi Opiekunkami swoimi ulubionymi potrawami i sprawdzonymi przepisami.

Ciasto ze szpinaku

Postprzez marii » Śr, 18 lut 2015, 13:16

Jadł ktoś zielone ciasto ze szpinaku? Ostatnio znajoma zrobiła, byłam askoczona... wyglądało pieknie i pięknie smakowało :)
marii

Re: Ciasto ze szpinaku

Postprzez tia » Cz, 26 lut 2015, 17:01

Jadłam, w smaku było zaskoczeniem, myslałam, że będzie mało słodkie, a było pyszne. Też miałam kiedyś zrobić, czekam na jakąś okazję, żeby zaskoczyć gości :D
tia

Postprzez trudi » Cz, 5 mar 2015, 16:10

W życiu bym nie pomyślała, że ze szpinaku da się zerobić ciasto...
trudi

Postprzez sami » Pt, 6 mar 2015, 12:19

Można i to nie tylko ze szpinaku ale też np. z bananów czy czerwonej fasoli.
sami

Postprzez kartagina » Pt, 6 mar 2015, 15:49

Potwierdzam, córka podopiecznej zrobiła ciasto ze szpinaku, z serkiem mascarpone. Było posypane czymś czerwonym, jakimś owocem którego nazwy jak na złość za cholerę nie moge sobie przypomniec, ale całość była prze-pysz-na!
Wielu szuka szczęścia ponad ludzką miarę, inni poniżej jej, lecz ono znajduje się obok człowieka. [Konfucjusz]
kartagina

Postprzez pychotka » Pn, 16 mar 2015, 16:11

http://kulinarni.tvn.pl/przepisy/przepis-ciasto-ze-szpinakiem,2062.html

Coś cudownego!! :D
pychotka

Postprzez anna73 » Wt, 17 mar 2015, 10:34

Jaaa. wpisałam sobie w internecie i zdjęcia rzeczywiście robią wrażenie... jakbym takie ciasto dla gości zrobiła, to by im szczęka opadła..

http://oobzarciuch.blogspot.com/2014/07 ... -mech.html

Wygląda obłędnie. I ta nazwa - leśny mech No normalnie cieknie mi ślinka :) Ale swoją drogą ciekawa jestem, czy da radę wyczuć w tym cieście smak szpinaku... chociaż śladowy.
Obrazek
anna73

Postprzez kartagina » Pn, 23 mar 2015, 12:43

anna73 napisał(a):Jaaa. wpisałam sobie w internecie i zdjęcia rzeczywiście robią wrażenie... jakbym takie ciasto dla gości zrobiła, to by im szczęka opadła..

http://oobzarciuch.blogspot.com/2014/07 ... -mech.html

Wygląda obłędnie. I ta nazwa - leśny mech No normalnie cieknie mi ślinka :) Ale swoją drogą ciekawa jestem, czy da radę wyczuć w tym cieście smak szpinaku... chociaż śladowy.

O właśnie tak wyglądało to ciasto! A smaku szpinaku nie było czuć w ogole :)
Wielu szuka szczęścia ponad ludzką miarę, inni poniżej jej, lecz ono znajduje się obok człowieka. [Konfucjusz]
kartagina

Postprzez kulinarna » Wt, 24 mar 2015, 16:35

Dziwne to, że nie czuć smaku szpinaku... kolor rfzecvzywiście fajny. Z restą jak śieży szpinak myję pod kranem a potem w rękach mocno wykręcam to puszcza taki zielony sok, więc musi barwić.
kulinarna

Postprzez wiola76 » Cz, 2 kwi 2015, 08:38

Ja jestem zwolenniczką tradycyjnych ciast, takich jak sernik, makowiec, coś z budyniem. Ale może kiedyś sprbuje, choć jak już pieke, to tak ciężko jest mi sobie odmówić tego, żeby to był sernik, który kocham he he
wiola76

Następna strona

Powrót do Kulinaria