Ciasto ze szpinaku

Podziel się z innymi Opiekunkami swoimi ulubionymi potrawami i sprawdzonymi przepisami.

Re: Ciasto ze szpinaku

Postprzez alicja » Śr, 8 kwi 2015, 11:19

Z warzyw rzeczywiście można upiec różne ciasta. Kiedyś słyszałam też o cieście z czerwonej fasoli...
alicja

Postprzez balladyna » Cz, 9 kwi 2015, 11:40

Ja się właśnie zastanawiam nad zrobieniem tego ciasta bo zbliża się fajna okazja, beda goście. ale jeszcze nigdy nie piekłam tego ciasta, a wiecie jak to jest z niewypróbowanymi wypiekami... szczególnie jeśli człowiekowi zależy..
balladyna

Postprzez kartagina » Cz, 9 kwi 2015, 13:35

balladyna napisał(a):Ja się właśnie zastanawiam nad zrobieniem tego ciasta bo zbliża się fajna okazja, beda goście. ale jeszcze nigdy nie piekłam tego ciasta, a wiecie jak to jest z niewypróbowanymi wypiekami... szczególnie jeśli człowiekowi zależy..

Hmmm ja już się nie raz nacięłam, a to mi się coś przypaliło, a to masa za rzadka wyszła, a to zakalec - dlatego jak goście - to tylko sprawdzone przepisy.
Wielu szuka szczęścia ponad ludzką miarę, inni poniżej jej, lecz ono znajduje się obok człowieka. [Konfucjusz]
kartagina

Postprzez balladyna » Cz, 9 kwi 2015, 15:41

wiem własnie... ale tak mi zależy, że chyba zaryzykuję... Przeczytałam przepis i jest dosyć proste w wykonaniu. Chyba się na nie szarpne.
balladyna

Postprzez alicja » Cz, 9 kwi 2015, 15:47

balladyna - do odważnych świat należy :d daj znac jak wyszło ;)
alicja

Postprzez anna73 » Cz, 9 kwi 2015, 15:56

O i daj znac czy czuć ten szpinak, bo różne opinie czytałam w komentarzach
Obrazek
anna73

Postprzez DorotaM » Pt, 10 kwi 2015, 00:30

Jak dla mnie nic nie czuć. Smakuje jak ciasto ucierane :) . Może mam słabe kubki smakowe, ale nic nie czuję. A może ja po prostu nie wiem co mam czuć, bo szpinaku jako tako nigdy nie jadłam ;) .
DorotaM

Postprzez balladyna » Pn, 13 kwi 2015, 09:53

Zrobiłam :D I powiem tak - ciasto - słodkie, ale dobre. Sam krem - cudo! Zrobiłam z dwóch śmietanek 36%, 4 łyżek cukyu pudru, jednego serka mascarpone i łyżki soku z ytryny. Krem genialny... a same pestki granatu na cieście - super dodatek. Wahałam się cz nie kupić innego owocu bo jeden granat to teraz koszt 7 zł... ;/ ale nie żałuję. Jedyny minus jaki widzę to ten, że ta góra, która tworzy pokruszona część biszkoptu bardzo się kruszy i rozsypuje. Ale to nie umniejsza jego cudoqwnemu smakowi :D
balladyna

Postprzez DorotaM » Pn, 13 kwi 2015, 22:53

Oj przydałoby się zdjęcie, żeby nacieszyć oko widokiem :) .
DorotaM

Postprzez balladyna » Wt, 14 kwi 2015, 09:24

A nawet zrobiłam, ale nie wiem jak tu je wam wysłać. Ale było pyszne, zjadłabym go teraz, jak juz go nie ma.. :P
balladyna

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kulinaria