Co zamiast maggi?

Podziel się z innymi Opiekunkami swoimi ulubionymi potrawami i sprawdzonymi przepisami.

Co zamiast maggi?

Postprzez carmen » Pn, 13 kwi 2015, 12:57

Ostatnio staram się stosować jak najmniej chemii w mojej kuchni. Postanowiłam, że z maggi te zrezygnuję. Otatnio zrobiłam pomidorówkę na kurczaku i warzywa wywar a potem reszta i powiem że mi nie smakowało...znacie jakiś zamennik?
carmen

Re: Co zamiast maggi?

Postprzez nati65 » Pn, 13 kwi 2015, 15:49

Hmmm jak byś dorze doprawiło to powinno byc dobre. Choć sztusznej maggi chyba nic nie zastąpi ;/ niestety
nati65

Postprzez iwona » Wt, 14 kwi 2015, 08:41

Jak to nie - najzwyklejszy na świecie lubczyk. Używam tylko jego. I wszystko pyszne, nikt nie narzeka, że źle doprawione.
iwona

Postprzez samba » Śr, 15 kwi 2015, 12:15

dokładnie ja kupuję lubczyk w sklepie z zielarskimi rzeczami, taki z ekologicznej uprawy. Jest super. Do rosoły to może nie pasuje i maggi nioe zastąpi ae tak do wszystkiego mi pasuje i używam. Tylko ten mój ma dosyć mocny smak, muszę uważać z ilościa, bo jak przesadzę to strasznie "lubczykowaty" smak wychodzi hehe
samba

Postprzez sonia » Śr, 15 kwi 2015, 20:25

Tak jak poprzedniczki już napisały - lubczyk. Ma zapach maggi
sonia

Postprzez samba » Cz, 16 kwi 2015, 09:27

sonia napisał(a):Tak jak poprzedniczki już napisały - lubczyk. Ma zapach maggi

Nie tylko zpaach ale i smak! i zero chemii!
samba

Postprzez bogna » Cz, 16 kwi 2015, 11:28

Kiedyś był tylko lubczyk i ludzie żyli. A teraz kostki rosołowe, maggi, kucharki i cuda niewidy.
bogna

Postprzez sonia » Cz, 16 kwi 2015, 13:21

...a później ludzie dziwią się skąd wszelkiego rodzaju raki
sonia

Postprzez krycha » Pn, 20 kwi 2015, 09:43

Ja tam używam maggi, już nie przesadzajmy, maggi wystarczy dodac kilka kropel, od tego sie nie umiera :P
krycha

Postprzez carmen » Śr, 22 kwi 2015, 11:00

krycha napisał(a):Ja tam używam maggi, już nie przesadzajmy, maggi wystarczy dodac kilka kropel, od tego sie nie umiera :P

Wiesz, tak to się mówi, tylko kilka krfopel... tak samo jak tylko troszkę się soli... tylko dla smaku. Ale prawda jest taka, że chemia i sól, jak i cukier są teraz we wszystkim, więc przez całe życie nazbiera się tego i to sporo.
carmen

Następna strona

Powrót do Kulinaria