Niemieckie "specjały"

Podziel się z innymi Opiekunkami swoimi ulubionymi potrawami i sprawdzonymi przepisami.

Re: Niemieckie "specjały"

Postprzez masakra » Cz, 11 cze 2015, 10:30

dziewczyna na 3 minuty?
masakra

Postprzez Gucia77 » Cz, 11 cze 2015, 18:05

masakra napisał(a):dziewczyna na 3 minuty?

Hahaha :) .
Zakupy - i nagle 7 godzin chodzenia nie sprawia ci żadnego problemu ;)
Gucia77

Agencja pracy: Pronobel

Postprzez karolina » N, 19 lip 2015, 14:01

Bylam u rodziny gdzie dziadek dominowal.Zawsze musiało być tak jak chciał.I było.Dla swietego spokoju.Dyplomatycznie.Nie przeszkadzalo mi to jakos.Baci również.Czesto nasmiewalysmy się po cichu z tego jego "mędrkowania".Kiedys postanowil sam udac się na zakupy.Prosze...dla mnie lepiej.Nie będę targac wozka. :D Kiedy wrocil był nie poznania,rozgadany na maksa.Dzisiaj on będzie gotowal i nikt nie ma się wtracac :shock: Babcia z wrazenia zaniemowila.Ja...no coz...ok.Zaczal o 10...zakonczyl o 13 wybiegając na pole.Razem z babcia poszlysmy do kuchni,z której wydobywal się okropny smrod czegos tam przypalonego.Babcia to się poplakala ze smiechu....ja pobiegłam za dziadkiem aby go zawrocic.Siedzial pod drzewem..zly jak cholera.No to ja go na spytki i opowiedział mi wszystko.W sklepie spotkal sąsiada,ktory pochwalil się,ze będzie gotowal dzisiaj,bo jego stara zaniemogla.Ale nie za bardzo wiedział co..to mu jakas inna sasiadka podpowiedziała,ze najlepiej facetom wychodzi gruby naleśnik...a na to co kto chce...od miesa po marmoladę.Podala przepis...dziadek nie chciał być gorszy tez wzial.No i zrobil...przepis był na ciasto....5 jajek...maka..mleko..cos tam jeszcze.Wyszedl grupy placek na patelni..spalony.Obiad był później...szpecle z serem..pycha.Dziadek siedział naburmuszony.Wieczorkiem poszedł do sąsiada..wrocil uradowany.Sasiadowi tez nie wyszlo...mało nie spalil chałupy. :D Na sąsiadce postanowili się zemscic...nie udało się ,bo się wywinela wiekiem i demencja... :lol:
karolina

Postprzez Gucia77 » N, 19 lip 2015, 15:40

Hahaha a to dobre :D . Nie dziwię się że płakałyście ze śmiechu. Musiało to komicznie wyglądać jak dziadek wyszedł obrażony. Ale miał dobre intencje :) . To się liczy
Gucia77

Postprzez kotulka » Pn, 20 lip 2015, 14:26

karolina napisał(a):Bylam u rodziny gdzie dziadek dominowal.Zawsze musiało być tak jak chciał.I było.Dla swietego spokoju.Dyplomatycznie.Nie przeszkadzalo mi to jakos.Baci również.Czesto nasmiewalysmy się po cichu z tego jego "mędrkowania".Kiedys postanowil sam udac się na zakupy.Prosze...dla mnie lepiej.Nie będę targac wozka. :D Kiedy wrocil był nie poznania,rozgadany na maksa.Dzisiaj on będzie gotowal i nikt nie ma się wtracac :shock: Babcia z wrazenia zaniemowila.Ja...no coz...ok.Zaczal o 10...zakonczyl o 13 wybiegając na pole.Razem z babcia poszlysmy do kuchni,z której wydobywal się okropny smrod czegos tam przypalonego.Babcia to się poplakala ze smiechu....ja pobiegłam za dziadkiem aby go zawrocic.Siedzial pod drzewem..zly jak cholera.No to ja go na spytki i opowiedział mi wszystko.W sklepie spotkal sąsiada,ktory pochwalil się,ze będzie gotowal dzisiaj,bo jego stara zaniemogla.Ale nie za bardzo wiedział co..to mu jakas inna sasiadka podpowiedziała,ze najlepiej facetom wychodzi gruby naleśnik...a na to co kto chce...od miesa po marmoladę.Podala przepis...dziadek nie chciał być gorszy tez wzial.No i zrobil...przepis był na ciasto....5 jajek...maka..mleko..cos tam jeszcze.Wyszedl grupy placek na patelni..spalony.Obiad był później...szpecle z serem..pycha.Dziadek siedział naburmuszony.Wieczorkiem poszedł do sąsiada..wrocil uradowany.Sasiadowi tez nie wyszlo...mało nie spalil chałupy. :D Na sąsiadce postanowili się zemscic...nie udało się ,bo się wywinela wiekiem i demencja... :lol:

Haha ale historia :) . Mieliście ubaw z dziadka :) .
kotulka

Postprzez aleksa.77 » Wt, 21 lip 2015, 23:56

karolina napisał(a):Bylam u rodziny gdzie dziadek dominowal.Zawsze musiało być tak jak chciał.I było.Dla swietego spokoju.Dyplomatycznie.Nie przeszkadzalo mi to jakos.Baci również.Czesto nasmiewalysmy się po cichu z tego jego "mędrkowania".Kiedys postanowil sam udac się na zakupy.Prosze...dla mnie lepiej.Nie będę targac wozka. :D Kiedy wrocil był nie poznania,rozgadany na maksa.Dzisiaj on będzie gotowal i nikt nie ma się wtracac :shock: Babcia z wrazenia zaniemowila.Ja...no coz...ok.Zaczal o 10...zakonczyl o 13 wybiegając na pole.Razem z babcia poszlysmy do kuchni,z której wydobywal się okropny smrod czegos tam przypalonego.Babcia to się poplakala ze smiechu....ja pobiegłam za dziadkiem aby go zawrocic.Siedzial pod drzewem..zly jak cholera.No to ja go na spytki i opowiedział mi wszystko.W sklepie spotkal sąsiada,ktory pochwalil się,ze będzie gotowal dzisiaj,bo jego stara zaniemogla.Ale nie za bardzo wiedział co..to mu jakas inna sasiadka podpowiedziała,ze najlepiej facetom wychodzi gruby naleśnik...a na to co kto chce...od miesa po marmoladę.Podala przepis...dziadek nie chciał być gorszy tez wzial.No i zrobil...przepis był na ciasto....5 jajek...maka..mleko..cos tam jeszcze.Wyszedl grupy placek na patelni..spalony.Obiad był później...szpecle z serem..pycha.Dziadek siedział naburmuszony.Wieczorkiem poszedł do sąsiada..wrocil uradowany.Sasiadowi tez nie wyszlo...mało nie spalil chałupy. :D Na sąsiadce postanowili się zemscic...nie udało się ,bo się wywinela wiekiem i demencja... :lol:

Biedny dziadek, chciał dobrze a kobiety go wyśmiały. Dobrze, że koledze też nie wyszło ;) .
aleksa.77

Postprzez pszczolka » Śr, 22 lip 2015, 23:19

Haha, też niezła anegdotka :) .
pszczolka

Postprzez ewa » Wt, 11 sie 2015, 15:52

dziewczyny, czy jadłyście w niemcowie takie ciasto z ryżu? Takie okrągłe , smakuje jak ryż na mleku ale jest to niby ciasto. Ja dwa razy już jadłam , chyba bardzo tu lubią ale jak dla mnie jest trochę dziwne.
ewa

Postprzez Gucia77 » Wt, 11 sie 2015, 22:57

Mówisz o takim co smakuje jak podróbka sernika? :) Jadłam i nawet nie jest taki zły. Nie wiedziałam, że jest z ryżu póki nie powiedziała mi o tym podoopieczna.
Gucia77

Postprzez ewa » Cz, 13 sie 2015, 11:21

Tak Gucia, to wygląda jak sernik i właśnie dlatego dla mnie jest dziwne :) Oczy widzą sernik, idzie info do mózgu " będzie sernik, mniam" :D a tu ryż .... :D
ewa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kulinaria