Niemieckie "specjały"

Podziel się z innymi Opiekunkami swoimi ulubionymi potrawami i sprawdzonymi przepisami.

Niemieckie "specjały"

Postprzez aleksa.77 » Pn, 25 maja 2015, 22:09

Było już o niemieckim jedzeniu, wiem ale nie był tak konkretnie. Moja babcia chciała dziś Specksalat. Nawet podała mi przepis w zeszycie, który kiedyś prowadziła. Taka była zachwycona smakiem a mnie cofało z ilości tłuszczu. Nie nie to nie dla mnie. Ziemniaki z boczkiem. Wolę naszą tradycyjną sałatkę jarzynową.

Macie coś czego szczególnie nie lubicie, albo jak coś jest smaczne to może podzielicie się przepisami?
aleksa.77

Re: Niemieckie "specjały"

Postprzez Eli » Pn, 25 maja 2015, 22:13

Moja podopieczna raz uradowana prawie biegnie do mnie z rana i mówi "Elu, mam dziś pomysł na obiad. Dawno nie jadłam Currywurst". Myślę sobie, będę musiała się natrudzić, żeby zrobić jakąś nową potrawę. Szukam w internecie a to zwykła kiełbasa z przyprawą curry, keczupem i frytkami. No "rarytas".
Eli

Postprzez Gucia77 » Pn, 25 maja 2015, 22:25

Specksalat znam i mi nawet smakuje tylko ja nie daję dużo tłuszczu, żeby nie było takie ble. O Currywurst nie słyszałam ale widać bardzo skomplikowane danie skoro tylko kiełbasa i curry.
Zakupy - i nagle 7 godzin chodzenia nie sprawia ci żadnego problemu ;)
Gucia77

Agencja pracy: Pronobel

Postprzez pszczolka » Wt, 26 maja 2015, 20:17

To ja może opiszę taką anegdotę. Kiedyś moja podopieczna chodziła cały tydzień i chciała "Bienenstich" myślę o co babci chodzi. Chce żeby ją pszczoły pożądliły? W końcu wpisałam w internecie Bienenstich i pokazało mi się ciasto z budyniem :D. Oj jaka babcia była zadowolona jak jej go zrobiłam: http://www.domowe-wypieki.pl/przepisy-c ... ienenstich
pszczolka

Postprzez Gabababa » Wt, 26 maja 2015, 22:06

Widać jeszcze wiele muszę nauczyć się o niemieckich potrawach. Nie znam żadnej z nich. Pszczolka to pewnie twoja ksywka związana jest z tym ciastem. Haha.
Gabababa

Postprzez pszczolka » Cz, 28 maja 2015, 21:41

Gabababa haha, nie to moje przezwisko z podstawówki :) .
pszczolka

Postprzez Izabela » Pt, 29 maja 2015, 22:56

A mój dziadek z takich "specjałów" to lubi zupy z torebki. Dla mnie to ohydztwo!
Izabela

Postprzez kotulka » Wt, 2 cze 2015, 21:28

Izabela napisał(a):A mój dziadek z takich "specjałów" to lubi zupy z torebki. Dla mnie to ohydztwo!

W takich torebkach to przecież sama chemia. Może dziadek zaczyna mumifikację? ;)

pszczolka napisał(a):To ja może opiszę taką anegdotę. Kiedyś moja podopieczna chodziła cały tydzień i chciała "Bienenstich" myślę o co babci chodzi. Chce żeby ją pszczoły pożądliły? W końcu wpisałam w internecie Bienenstich i pokazało mi się ciasto z budyniem :D. Oj jaka babcia była zadowolona jak jej go zrobiłam: http://www.domowe-wypieki.pl/przepisy-c ... ienenstich

haha a to przygoda :)
kotulka

Postprzez lola » Pt, 5 cze 2015, 22:04

Izabela napisał(a):A mój dziadek z takich "specjałów" to lubi zupy z torebki. Dla mnie to ohydztwo!

o straszne..nawet z braku czasu i pomysłu nie lubię łapać się takich "prostych" i szybkich rozwiązań. nie lubie :shock:
lola

Postprzez darek » Wt, 9 cze 2015, 21:13

lola napisał(a):

o straszne..nawet z braku czasu i pomysłu nie lubię łapać się takich "prostych" i szybkich rozwiązań. nie lubie :shock:

Zupa 3 minuty..budyń w 3 minuty..a nawet ciasto w 3 minuty..lubię ułatwiać sobie życie ;)
darek

Następna strona

Powrót do Kulinaria