Dieta seniorów

Podziel się z innymi Opiekunkami swoimi ulubionymi potrawami i sprawdzonymi przepisami.

Dieta seniorów

Postprzez wojak » Pn, 1 cze 2015, 10:54

Mam przygotowywać posiłki mojemu podopiecznemu. Podpowiedzcie proszę co robicie? Nie chciałbym mu zaszkodzić, a i nie chce codziennie robic tego samego. Piszcie chętnie skorzystam z porad bardziej doświadczonych.
wojak

Re: Dieta seniorów

Postprzez igaska74 » Pn, 1 cze 2015, 22:32

To zależy pewnie od tego jakie twój podopieczny ma schorzenia. Moja podopieczna ma dietę cukrzycową. Muszę ściśle trzymać się zasad przy dobieraniu posiłków. Na co choruje twój podopieczny??
igaska74

Agencja pracy: Hilfeneo

Postprzez Aneta » Pn, 8 cze 2015, 08:07

Wszystko zależy od schorzeń podopiecznego. Musiałbys napisać coś więcej. Tak na juz..na pewno możesz mu podawać te posiłki, które podałbyś malutkiemu dzieciaczkowi. Bez nadmiaru soli czy cukru. Najlepiej jak najmniej smażonych na głębokim oleju. Dużo owoców i warzyw. Tylko wiem z doświadczenia, że z seniorami jest jak z dziećmi - nie wszystko będą jeść, a juz na pewno najmniej tych zdrowych rzeczy :evil:
Dob­rze jest być silną ko­bietą, ale jeszcze le­piej jest gdy wca­le nie trze­ba nią być 8-) 8-) 8-)
Aneta

Postprzez igaska74 » Pn, 8 cze 2015, 18:13

Aneta napisał(a):Wszystko zależy od schorzeń podopiecznego. Musiałbys napisać coś więcej. Tak na juz..na pewno możesz mu podawać te posiłki, które podałbyś malutkiemu dzieciaczkowi. Bez nadmiaru soli czy cukru. Najlepiej jak najmniej smażonych na głębokim oleju. Dużo owoców i warzyw. Tylko wiem z doświadczenia, że z seniorami jest jak z dziećmi - nie wszystko będą jeść, a juz na pewno najmniej tych zdrowych rzeczy :evil:

Z tymi owocami będę się kłócić, bo nie wszystkie można. Z tych niepodnoszących cukru można wybrać: arbuzy, melony, truskawki, brzoskwinia, grejpfrut, pomarańcza i papaja. Warzywa też nie wszystkie, bo trzeba unikać buraków, kukurydzy, groszku zielonego.
igaska74

Agencja pracy: Hilfeneo

Postprzez Katia » Pt, 12 cze 2015, 19:57

igaska74 napisał(a):
Aneta napisał(a):Wszystko zależy od schorzeń podopiecznego. Musiałbys napisać coś więcej. Tak na juz..na pewno możesz mu podawać te posiłki, które podałbyś malutkiemu dzieciaczkowi. Bez nadmiaru soli czy cukru. Najlepiej jak najmniej smażonych na głębokim oleju. Dużo owoców i warzyw. Tylko wiem z doświadczenia, że z seniorami jest jak z dziećmi - nie wszystko będą jeść, a juz na pewno najmniej tych zdrowych rzeczy :evil:

Z tymi owocami będę się kłócić, bo nie wszystkie można. Z tych niepodnoszących cukru można wybrać: arbuzy, melony, truskawki, brzoskwinia, grejpfrut, pomarańcza i papaja. Warzywa też nie wszystkie, bo trzeba unikać buraków, kukurydzy, groszku zielonego.

Oczywiście, że trzeba pamiętać, że trzeba uwzględnić choroby seniora, żeby nie zrobić mu przypadkiem krzywdy. Jak senior ma cukrzycę należy unikać owoców podnoszących cukier. gdy ma kłopoty z ciśnieniem unikamy winogron itp. Zawsze trzeba uwzględnić choroby seniora.
Katia

Postprzez kotulka » Pn, 15 cze 2015, 22:13

Mój senior to codziennie jadłby golonkę w piwie :o . Oczywiście takie dania to tylko "od święta" bo naczynia wieńcowe aż proszą o litość.
kotulka

Postprzez ramona » Wt, 24 lis 2015, 09:49

Mój podopieczny ma niewydolność nerek i ciężko mu gotować, bo nic mu nie smakuje. Nie można solić, zupy rzadko bo za dużo płynów...
ramona

Postprzez barbara » Wt, 24 lis 2015, 11:53

Ramona rob kremy - zupy i uzywaj soli morskiej /taka rozowa/ szkodliwosc mini a efekt smakowy dobry :P poza tym musisz sie zorientowac co ewentualnie je - dziewczyno daj sobie i jemu troche czasu :D jak dziadzia nie doje to nic mu nie bedzie ;)
barbara

Postprzez ramona » Wt, 24 lis 2015, 12:12

barbara napisał(a):Ramona rob kremy - zupy i uzywaj soli morskiej /taka rozowa/ szkodliwosc mini a efekt smakowy dobry :P poza tym musisz sie zorientowac co ewentualnie je - dziewczyno daj sobie i jemu troche czasu :D jak dziadzia nie doje to nic mu nie bedzie ;)

A jak z zawartością sodu i potasu w soli morskiej? Bo niestety to muszę ograniczyć do minimum.
ramona

Postprzez barbara » Wt, 24 lis 2015, 12:50

Ramona sorki sol himalajska rozowa jest obnizona zawartosc sodu i minimalna potasu sladowe ilosci sol morska tez jednak ostatnio wlasnie sol himalajska okrzyknieta za ,,najzdrowsza,, :lol: choc naprawde sol to biala smierc
barbara

Następna strona

Powrót do Kulinaria