Pierniczki na święta

Podziel się z innymi Opiekunkami swoimi ulubionymi potrawami i sprawdzonymi przepisami.

Pierniczki na święta

Postprzez kasia » Pn, 15 gru 2014, 10:51

Robicie pierniczki na święta? jaki macie przepis? Ja nigdy nie robilam, w tym roku chce spróbować, tylko nie wiem czy jzu nie za pozno, czy zmiekną do świąt bo słyszałam, że muszą troche poleżakowac?
kasia

Re: Pierniczki na święta

Postprzez Krysta » Pn, 22 gru 2014, 15:19

No najlepiej, żeby troche poleżały. Pierniczki najlepiej zrobić przynajmniej 2 tygodnie przed świętami :) ale robilam kiedys dwa dni przed i choć były twardawe to też się zjadło ;)
Krysta

Postprzez mirabel » Wt, 30 gru 2014, 09:22

Ja w tym roku zrobiłam swoje za wcześnie i już są twarde :P trzeba dobrze wyczuc i duzo od przepisu zalezy
mirabel

Postprzez begonia » Pn, 12 sty 2015, 10:26

Ja robiłam wg przepisu lidla - bardzo dobre. Choć cukier sie w nich do końca nie roztopił, ale i tak były smaczne. robiłam też ich ciasteczka cynamonowe - pycha!
"Młodość mu­si się wyszu­mieć, sta­rość - wygderać. " ;)
begonia

Postprzez pamla » Wt, 13 sty 2015, 13:03

begonia napisał(a):Ja robiłam wg przepisu lidla - bardzo dobre. Choć cukier sie w nich do końca nie roztopił, ale i tak były smaczne. robiłam też ich ciasteczka cynamonowe - pycha!

begonia pewnie wzięłaś cukier gruboziarnisty, ja miałam kiedyś podobnie. denerwujące jest te crupanie ziarenek cukru pod zębami.
pamla

Postprzez opiekunka » Śr, 21 sty 2015, 13:04

Ale bym teraz zjadła takie pierniczki... w świeta już nie mogłam na nie patrzec, a teraz kiedy ich nie ma mam na nie taka ochotę..
opiekunka

Postprzez samba » Cz, 16 kwi 2015, 09:30

opiekunka napisał(a):Ale bym teraz zjadła takie pierniczki... w świeta już nie mogłam na nie patrzec, a teraz kiedy ich nie ma mam na nie taka ochotę..

to zawsze tak jest... najpierw się narobimy przed świętami, tak że potem już patrzeć na jedzenie nie możemy, inni zjedza a nas dopiero wtedy ochota najdzie.
samba

Powrót do Kulinaria