Włosy... jak przyspieszyć ich porost? i jak wzmocnić

Wasze ulubione kosmetyki, zabiegi pielęgnacyjne i sposoby na zachowanie pięknego wyglądu.

Włosy... jak przyspieszyć ich porost? i jak wzmocnić

Postprzez basia » Pn, 30 mar 2015, 10:57

Czy znacie jakieś sposoby na przyspieszenie porostu włosów? Mam teraz takie za ucho, strasznie mi się łamią i nie chcę odrosnąć, a chciałabym takie do ramiona chociaż. Jeśli znacie jakiś sposób na wzmocnienie włosów, na przyspieszenie ich porostu to proszę o rady. Biorę skrzypowitę, ale nie widzę żadnych rezultatów...
basia

Re: Włosy... jak przyspieszyć ich porost? i jak wzmocnić

Postprzez eve55 » Pn, 30 mar 2015, 11:02

Polecam pić pokrzywę, na włosy najlepsza.
eve55

Postprzez wandas » Śr, 1 kwi 2015, 11:32

Zgadza się, pokrzywa bardzo dobra jest na włosy. Można pić, albo robić sobie płukanki na włosy pokrzywy, to ponoć też pobudza cebulki do wzrostu. No i dodatkowo np. łykać skrzypowite lub coś takiego.
wandas

Postprzez basia » Cz, 2 kwi 2015, 08:31

Ale jak pić pokrzywę i robić z niej płukanki? mam zebrać z pola, rozgnieść na papke i wtedy? czy jak??
basia

Postprzez chochołka » Śr, 8 kwi 2015, 09:28

Prosty babciny sposób to olejek rycynowy i żółtko na włosy na 2-3 godziny i najlepiej jeszcze owiniete włosy folia albo czepek na nie nałożyć, żeby w cieple włosy były i ponoć działa...
chochołka

Postprzez krycha » Śr, 8 kwi 2015, 10:00

basia napisał(a):Ale jak pić pokrzywę i robić z niej płukanki? mam zebrać z pola, rozgnieść na papke i wtedy? czy jak??

Basiu ja swego czasu też na włosy stosowałam pokrzywe. możesz zebrac świezą z pola - własnie zbliża się czas kiedy będie najlepsza pokrzywa, wiosenna, w maju. Tylko musisz wybrac miejsce daleko od ulicy, żeby nie była zanieczyszczona od spalin. Suszysz taką pokrzywę i możesz stosowac tak jak herbate sypaną, zaparasz 2 łyżki szklanką wrzątku i pijesz ;) Płukanki tez robiłam, chociaż to wymaga więcej czasu i roboty. Musisz też zaparzyć pokrzywe a potem płukac lub moczyć włosy i skórę głowy w tej wodzie. Jesli nie chcesz zbierać pokrzywy to w aptece dostaniesz już gotowy susz z herbapolu ;)
krycha

Postprzez bogna » Śr, 8 kwi 2015, 11:51

A czy pokrzywa czasem nie farbuje włosów?
bogna

Postprzez kotulka » Śr, 8 kwi 2015, 22:31

Bogna hmmm...pierwsze słyszę. I to może na zielono? ;) Słyszałam, że rumianek rozjaśnia włosy, henna przyciemnia, ale żeby pokrzywa farbowała?
kotulka

Postprzez irena » Cz, 9 kwi 2015, 10:51

kotulka napisał(a):Bogna hmmm...pierwsze słyszę. I to może na zielono? ;) Słyszałam, że rumianek rozjaśnia włosy, henna przyciemnia, ale żeby pokrzywa farbowała?

kotulka bogna dobrze słyszała ;) tzn nie do końca, pokrzywa może delikatnie zmienić kolor włosów ale tylko blond. Też o tym czytałam. Jeśli ktoś robi te plukanki na włosach blond to moze sie zdarzyc, że potem będa miełay lekko zielonkway odcien, więc nie jest to polecane bondynkom. Ale brunetkom ponoć nic nie grozi :P
irena

Postprzez eve55 » Pn, 13 kwi 2015, 14:10

Ja mam włosy blond, robiłam płukanki i nigdy mi włosów nie zafarbowało :P ale może miałam szczeście po prostu :D
eve55

Następna strona

Powrót do Uroda