Czy opłaca się wyjechać?

Praktyczne informacje dotyczące pracy Opiekunki. Jest to miejsce na Wasze doświadczenia i przeżycia nabyte podczas pracy z seniorami.

Re: Czy opłaca się wyjechać?

Postprzez Krak » Pn, 29 lut 2016, 20:42

nemo09 napisał(a):Witam,no i kicha,nauka stoi w miejscu,synek wymyślił sobie konsolę za 1500zł,a ja mu pomagam zarobić,sprzedajemy złom,wycinamy drzewa,dzisiaj ok.4 metry,już mam w kościach wszystko ale jestem szczęśliwy -z 2 synami można góry przeorać, mają siłę ,jak do nich mówię po niemiecku to krzyczą tylko nie niemiecki,no cóż-robi się nie zawsze co się chce,mają ferie a ja urlop,przed nami wyjazd do Krakowa,może w pociągu się pouczę,niech mają dobre wspomnienia jak umrę bo w dorosłości już tak nie jest,niektórzy to i dzieciństwo mają popaprane,myślę że te dobre dni w dorosłości dadzą im moc i będą normalnymi facetami,pozdrawiam Jan

Witaj jak sprawy się mają? Ja też często robiłem coś dla dzieci zamiast dla siebie, ale w końcu jak wyprowadzili się z domu zacząłem myśleć o sobie i pracy w Niemczech. Trzeba zarabiać na emeryturę.
Krak

Postprzez nemo09 » Wt, 1 mar 2016, 20:32

Witaj
Nie jest źle ale też szału nie ma,synkowie tak kręcili,że nigdzie nie pojechaliśmy.W pracy zostałem doceniony i dostanę chyba ze 2 stówy(pl) mniej-takie życie,robią co chcą.Moja żonka cały czas nie chce się zgodzić na wyjazd,co jakiś czas wracam do tematu bez skutku,nie,nie i nie-tak więc kicha. Rozpocząłem naukę jęz. na nowo.Jestem wzrokowcem , przepisuję całe dialogi ,zaznaczam kolorami rodzajniki oraz rzeczowniki,wkuwam na pamięć jest nieźle.Oczywiście w samochodzie niem. na okrągło,nagram sobie jakieś piosenki bo od tych dialogów trochę mi odbija.Gdybym był młodszy to bym się nie przejmował a tak jeszcze kilka lat i nici z wyjazdu.Pozdrawiam Jan
nemo09

Postprzez Wandzia » Pn, 28 lis 2016, 09:16

jestem na takim etapie życiowym,że zastanawiam się nad wyjazdem tylko niestety nie znam języka i ciężko znaleźć mi coś co by chciała wykonywać :( Zapisałam się już na kurs [link usunięte ze względu na reklamowy charakter // Admin] ale obawiam się,że w przeciągu dwóch miesięcy nie zdążę się nauczyć języka tak jak bym przynajmniej tego chciała... Może ktoś mi opowie o swoich doświadczeniach na tym polu? Czy jest ktoś kto pojechal bez całkowitej znajomości języka i dał sobie radę? Było bardzo cieżko?
Wandzia

Postprzez Kinga899 » Wt, 10 sty 2017, 16:24

Oczywiscie że warto jechac ale zalezy z jaka firmą!
Jest duzo firm ktore oszukują!

Ja polecam firme Senioraktiva24! Najlepsza firma w której pracowałam!
Duze pieniadze adekwatne do pracy jaka wykonywalam.
Kinga899

Postprzez luntik40 » Pn, 24 kwi 2017, 12:33

Musiałam wyjechać do Niemiec do pracy i wybrałam firme http://eurocare.com.pl/
i nie pożałowałam. Sprawiedliwa umowa, dobre warunki pracy. Niestety wymagają doświadczenie ale po za tym rekrutacja nie byla trudna i stresowa. Polecam serdecznie.
luntik40

Postprzez Pocztówka » Pt, 19 maja 2017, 13:25

Warto wyjeżdżać! Nie warto tylko nie spróbować. :)
Ja przez 2 lata wyjeżdżam legalnie i odłożyłam już niezłą sumkę. :)
Zapraszam do kontaktu, chętnie podzielę się informacjami!!! :)
Pocztówka

Postprzez Iwona450 » Śr, 24 maja 2017, 20:14

Wiesz co, zalezy jaki masz zawod i co mozesz ze soba zrobic w Polsce. Ja pracowalam w domu spokojnej starosci. Praca ciezka, piatek, swiatek czy niedziela, a pieniadze takie marne, ze az mi sie nie chce wspominac. Ja teraz jestem na kontrakcie 7 raz, 3 raz z ProCare i pieniadze sa nieporownywalnie lepsze. Wiadomo, 2-3 miesiace poza domem, ale naprawde się oplaca, bo przynajmniej finansowo docenia Twoja ciezka prace.
Iwona450

Postprzez Monika » Wt, 5 wrz 2017, 12:42

Nie ma co nawet dyskutować, opłaca się wyjechać. Naprawdę. Ja w procare24 na miesiąc na czysto już mam z 3 razy więcej, niż bym dostała w jakimś domu opieki w POlskce.
Monika

Postprzez Mariola1956 » Cz, 7 wrz 2017, 13:49

Dokładnie Iwona450, wszytsko zależy od tego czym się zajmujesz w Polsce. Ja ostatnio straciłam pracę i musiałam wyjechać do Niemiec. Z polecenia znajomej wyjechałam za pośrednictwem agencji http://mycare24.pl i nie żałuję. Nie ukrywam, że było ciężko zostawić męża i dzieci ale dzięki temu zarobiłam sporą ilość pieniędzy i po powrocie na spokojnie mogłam jeszcze przez chwilę szukać pracy. Jeśli szukasz pracy od zaraz za dobre pieniądze to jest fajne rozwiązanie. Nie ukrywam, że być może wyjadę za jakiś czas ponownie.
Mariola1956

Postprzez Bernadeta77 » Wt, 28 lis 2017, 14:15

Też zadawałam sobie to pytanie, aczkolwiek zarobki mnie przekonały do wyjazdu. Pracuję obecnie dla agencji Medipe w której umowa jest bardzo korzystna i przejrzysta, a zarobki też duże. No i świetnymi premiami wynagradzają :) Ostatnio dostałam 400 euro! :)
Bernadeta77

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Praca Opiekunki w Niemczech