komunikatywny niemiecki

Jasne i ciemne strony bycia Opiekunką. Tutaj możesz opisać swoje małe i duże problemy i sukcesy.

komunikatywny niemiecki

Postprzez halka » Śr, 23 lip 2014, 14:41

Dziewczyny przeszłam rekrutację i powiedzieli mi, że mam wystarczający język dla dziadka, żeby móc dotrzymywać mu towarzystwa, ale nie wiem co jest grane, Może to z nerwów, bo w końcu dopiero 1 dzień, ale nie rozumiem wielu słów. Mam nadzieję, że szybko się osłucham, bo wprowadza mnie to w zakłopotanie, że dziadek coś mówi a ja głupio się śmieję, albo biegnę po słownik :?
halka

Re: komunikatywny niemiecki

Postprzez 3bozena » Śr, 23 lip 2014, 15:54

Halinko, jesteś dopiero jak piszesz 1. dzień. Daj sobie czas. Na pewno umiesz więcej niż ci się wydaje. Stres robi swoje.
3bozena

Postprzez halka » Cz, 24 lip 2014, 13:42

Dziś już jest lepiej, bo wyluzowałam się trochę. Rozumiem więcej. Wczoraj spisałam sobie na kartce wiele zwrotów i dzięki temu już wiem co znaczą. Czuję, że będzie dobrze!
halka

Postprzez niemiła » Pt, 25 lip 2014, 09:04

Uważam że to stres, pierwszy dzien, a nawet kilka dni zawsze jest takich nerwowych, zobaczysz, że po tyg czy po dwóch zapomnisz o swoim strachu i bedziesz szprechac .
niemiła

Postprzez wawa » Pt, 25 lip 2014, 13:24

zgadzam sie z przedmówczyniami, to stres nic wiecej, Nagle nie moglas zapomniec jezyka w jeden dzien ;)
wawa

Postprzez 3bozena » Pt, 25 lip 2014, 13:27

Halka, jak dziś z Twoim niemieckim? Na pewno już dużo lepiej niż w pierwszym dniu!
3bozena

Postprzez goska » Pn, 28 lip 2014, 10:23

Ja tez wyjeżdżałam z komunikatywnym niemieckim i na początku wydawało mi się, że nic nie umiem. Dasz radę! Tak na początku jest z nerwów, ze stresu.
goska

Postprzez bidaznedza » Pn, 28 lip 2014, 13:57

I jak tam halka? Ja się zaczynam stresować ... jestem w podobnej sytuacji. Dostalam prace, rekrytacja sie udala, jezyk - komunikatywny (tak oceniono). Ale stres jest ogromny... mam wrazenie ze po polsku juz nawet zapominam jezyka w buzi...
bidaznedza

Postprzez halka » Wt, 29 lip 2014, 10:33

Otworzyłam się przed dziadkiem. Powiedziałam, że chcę nauczyć się niemieckiego, żeby mi pomógł. Zgodził się. Teraz powtarza kilka razy i pyta czy rozumiem :D . Na spacerze uczy mnie słówek. Pokazuje ławkę i mówi: "Das ist der Bank", a po chwili pokazuje ławkę i pyta "Was ist das?", a ja mam odpowiedzieć. Jak z dzieckiem, ale mam nadzieję, że dzięki temu podszkolę język i przy następnej ofercie będę zarabiać więcej.
halka

Postprzez 3bozena » Wt, 29 lip 2014, 11:15

Brawo Halinko! No i super oferta ci się trafiła. Trzymaj się jej rękami i nogami :) .
3bozena

Następna strona

Powrót do Pokój zwierzeń