Ubezpieczenie

Co warto wiedzieć przed pierwszym wyjazdem do Niemiec? Przydatne informacje, wskazówki, rady.

Ubezpieczenie

Postprzez begonia » Pt, 18 lip 2014, 13:51

Dziewczyny słuchajcie, bo ja nie dostałam jeszcze tej karty ubezpieczeniowej i nie wiem czy dojdzie do 2 tyg. Czy mogę wyjechać bez niej a na przykład agencja mi ją dośle do rodzinki? Czy jak to jest? Boję się że na przykład zachoruję w pierwszych tygodniach i będę musiała płacić za lekarza. Czy to wina agencji, że nie mam tej karty szybciej?
"Młodość mu­si się wyszu­mieć, sta­rość - wygderać. " ;)
begonia

Re: Ubezpieczenie

Postprzez helaB » Pt, 25 lip 2014, 09:20

Nie martw się Begoniu. Jak powiedzieli, że wyślą to wyślą. Do mnie doszła kilka dni po pobycie na ofercie.
helaB

Postprzez Rogulka » Pn, 28 lip 2014, 11:50

begonia napisał(a):Dziewczyny słuchajcie, bo ja nie dostałam jeszcze tej karty ubezpieczeniowej i nie wiem czy dojdzie do 2 tyg. Czy mogę wyjechać bez niej a na przykład agencja mi ją dośle do rodzinki? Czy jak to jest? Boję się że na przykład zachoruję w pierwszych tygodniach i będę musiała płacić za lekarza. Czy to wina agencji, że nie mam tej karty szybciej?

Wyrabianie karty troche trwa niestety. Najlepiej zadzwwoń do agencji i spróbuj dowiedzieć sie na jakim etapoie jest jej załatwianie. ale najpewniej przyjdzie do Ciebie poczta jak juz bedziesz w Niemczech :)
Życia nie mierzy się ilością oddechów a ilością chwil, które zaparły dech w piersiach...
Rogulka

Postprzez begonia » Pn, 28 lip 2014, 12:11

Uspokoiłyście mnie. Dzięki! Dzwoniłam przed chwilą do agencji i powiedzieli, że za tydzień karta będzie. W takim razie dojdzie już do Niemiec.
begonia

Postprzez goska » Śr, 20 sie 2014, 10:23

Begonia, i co dostałaś EKUZ?
goska

Postprzez begonia » Cz, 21 sie 2014, 08:20

Tak tak już dawno dostałam. Aż nawet już zapomniałam kiedy to było :D .
begonia

Postprzez Ilona » Pt, 22 sie 2014, 08:08

Ja też dostałam kartę EKUZ coś tydzień po przyjechaniu na ofertę. Także to chyba jakaś norma :D
Ilona

Powrót do Organizacja wyjazdu