Jak najczęściej znajdujecie pracę?

Podziel się swoimi doświadczeniami z poszukiwania pracy w charakterze Opiekunki osób starszych. Na co zwrócić uwagę, o co pytać, gdzie szukać ofert?

Jak najczęściej znajdujecie pracę?

Postprzez venerdi » Pn, 26 sty 2015, 16:31

witajcie, mam takie pytanie - jak najczęściej znajdujecie pracę? Możliwości jest duzo - internet, UP, znajomi, gazety, itd. Ja szczerze mówiąc jesczze nigdy nie szukalam agencji przez internet. Raz natrafiłam na ogłoszenie w gazecie a pozostale 3 razy to były polecenia znajomych koleżanek, które polecały mi firmy, z którymi one same wyjeżdzały. I nie narzekam, zawsze trafiałam na firmy może nie najlesze, ale uczciwe. A u was jak to wygląda?
venerdi

Re: Jak najczęściej znajdujecie pracę?

Postprzez Ula » Pn, 26 sty 2015, 16:55

Ja praktycznie nie mam znajomych opiekunek - ani jednej. Tak więc nie moge liczyć na taką pomoc i sama sobie wyszukalam. Byłam raz na targach pracy w moim urzedzie pracy i tam poznałam firmę z mojego województwa i z nią wyjechałam. Większego doświadczenia w tym zakresie jesczze nie mam.
Ula

Postprzez wiatrowa » Wt, 17 lut 2015, 16:45

Ja po internecie szperam, szukam czytam. Dużo fałszywych opinii jest wiec sie w sumie nimi do końca nie kieruje, ale mimo to przeglądam i najlepiej potem zadzwonić. Można uslyszec kto po drugiej stronie słuchawki siedzi i przynajmniej ocenić czy jest ktoś gdurem niemiłym czy miłym i zależy mu na nowej opiekunce czy nie. Choć to też jeszcze o niczym nie musi przesadzac.
wiatrowa

Postprzez Rogulka » Wt, 17 lut 2015, 16:50

wiatrowa napisał(a):Ja po internecie szperam, szukam czytam. Dużo fałszywych opinii jest wiec sie w sumie nimi do końca nie kieruje, ale mimo to przeglądam i najlepiej potem zadzwonić. Można uslyszec kto po drugiej stronie słuchawki siedzi i przynajmniej ocenić czy jest ktoś gdurem niemiłym czy miłym i zależy mu na nowej opiekunce czy nie. Choć to też jeszcze o niczym nie musi przesadzac.

Dokładnie - nie musi przesądzać. Ja kiedyś pojechałam z firma, w której obsługiwała mnie właśnie telefonicznie kobieta, która nie wiedziała co to przyjazne nastawienie, odrobina sympatii czy po prostu uprzejmości. Jak miałam z nią rozmawiac to aż mnie coś brało. Ale zaoferowali fajne pioeniądze więc przymknełam oko i pomimo niedmiłej pani byłam z pracy w tej firmie dość zadowolona.
Życia nie mierzy się ilością oddechów a ilością chwil, które zaparły dech w piersiach...
Rogulka

Postprzez kazia » Wt, 24 lut 2015, 10:52

Ja najchetniej biore z polecenia. Pracowałam tylko w dwóch agencjach - zawsze z polecenia i to sie sprawdza. znajoma, której ufam nie poleciłaby oszustów.
kazia

Postprzez AnnaS » Śr, 25 lut 2015, 13:37

Ja wychodze z kolei z założenia, ze jesli umiesz liczyć - licz na siebie. Dlatego szukam sama pracy, żeby w razie czego nie mieć potem do nikogo pretensji gdyby coś poszło nie tak. Najczęściej [przez internet szukam.
AnnaS

Postprzez Maryssska » Wt, 3 mar 2015, 14:55

Ja szukałam pracy raz jeden jedyny i przez gazete znlazła. Firma z mojego miasta się ogłaszała, poszłam osobiscie i tak juz ponad rok w niej pracuję i na szczęście nie muszę na razie szukać.
Maryssska

Postprzez granda » Pt, 6 mar 2015, 09:41

Na ulicy :D
granda

Postprzez irka » Pt, 6 mar 2015, 09:45

granda napisał(a):Na ulicy :D

Pytanie brzmiało gdzie "gdzie" a "jak" :)
irka

Postprzez ewa » Wt, 24 mar 2015, 11:41

Ja znalazłam na targach pracy :)warto iść jest dużo ofert i pracodawców gotowych przyjąć nowych ludzi, nie wszystko się nada ale mi sie akurat udało znaleźć pracę, nawet na targac sie juz dowiedzialam ze bede zatrudniona.
ewa

Następna strona

Powrót do Znajdź pracę